Fotogalerie

Muzejní a galerijní noc 2016

Během Muzejní a galerijní noci 2016 (27. 5. 2016) nám velice přálo počasí a na ochozu brány Matky Boží se vystřídalo asi 130 návštěvníků, kteří mohli obdivovat hlavně planety Jupiter, Mars a Saturn.

Číst dále >>
Videogalerie

Přednáška: Dr. Petr Scheirich: Úsvit trpasličích planet: Pluto a Ceres

19. května 2016 do Jihlavy s přednáškou Úsvit trpasličích planet: Pluto a Ceres přijel Mgr. Petr Scheirich, Ph.D. z Astronomického ústavu AV ČR. Abstrakt: V loňském roce navštívily kosmické sondy poprvé v historii dvě trpasličí planety. New Horizons prolétla okolo Pluta, který v době startu sondy byl označován ještě za

Číst dále >>
Fotogalerie

Přechod Merkuru před Sluncem 2016

V pondělí 9. května 2016 v odpoledních hodinách přecházela planeta Merkur před slunečním diskem. Protože nám počasí přálo, na naší pozorovatelnu na jihlavské bráně Matky Boží nakonec dorazilo velké množství lidí.  

Číst dále >>
Videogalerie

Zatmění Slunce v Indonésii: Astronomický cestopis Mirka Dočekala

Mirek Dočekal z Hvězdárna a planetárium Brno (a hlavně z Jihlavské astronomické společnosti 🙂 se v březnu 2016 vypravil do Indonésie pozorovat a fotografovat úplné zatmění Slunce. O svých cestovatelských i astronomických zážitcích přednášel 14. 4. 2016 v Muzeum Vysočiny Jihlava. Přednášku spolupořádala Pobočka Vysočina České astronomické společnosti.

Číst dále >>
Fotogalerie

Zrození a smrt hvězdy (Miloš Podařil)

Březnová přednáška ze společného přednáškového cyklu Jihlavské astronomické společnosti, Muzeum Vysočiny Jihlava a Pobočka Vysočina České astronomické společnosti se nesla v duchu klasické astrofyziky. Miloš Podařil přednášel o životě hvězd. 

Číst dále >>
JAS

Astronomická svatba

O první svatbu v Jihlavské astronomické společnosti se 20. února 2016 (přesně na 12. výročí vzniku Jihlavské astronomické společnosti) postarali naše hospodářka Petra Váňová a předseda Miloš Podařil :- )

Číst dále >>