Workshop astrofotografie

Zajímá vás, jak vznikají krásné fotografie galaxií, mlhovin a dalších deep-sky objektů, které můžete vídat na stránkách astronomických časopisů a obálkách knih? Samozřejmě, ty nejlepší pocházejí z teleskopů umístěných na oběžné dráze okolo Země, ale krásné fotky si můžete vyfotit i vy sami. Stačí vám k tomu pouze dalekohled, fotoaparát, počítač a vědět, jak na to. S prvními třemi vám nepomůžeme, ale jak na to vám rádi vysvětlí a ukážou odborníci na amatérskou astrofotografii z našich řad.

Seminář amatérské astrofotografie představuje neformální prostor pro sdílení zkušeností mezi amatérskými astronomy věnující se astrofotografii. V rámci setkání budou představena technická řešení, software, způsoby získávání i zpracování snímků ale i vlastní know-how. Pozornost bude věnována krajinářské astrofotografii i fotografování oblohy prostřednictvím dalekohledů.

Seminář pořádá Muzeum Vysočiny Jihlava ve spolupráci s Jihlavskou astronomickou společností a Pobočkou Vysočina České astronomické společnosti.

Datum

23.09.2023
Expired!

Čas

15:00

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.