Přednášky pro veřejnost

Přednášky popularizující astronomii a související přírodní obory pořádá Jihlavská astronomická společnost ve spolupráci s Pobočkou Vysočina České astronomické společnosti a s Muzeem Vysočiny Jihlava.

Přednášky probíhají v Malovaném sále Muzea Vysočiny Jihlava (Masarykovo náměstí 55, Jihlava; vstup přes Kavárnu Muzeum).

 

Letenku do vesmíru, prosím aneb kdy se vydáme na dovolenou na Měsíc?

Ing. Tomáš Přibyl, Technické muzeum v Brně
čtvrtek, 21. října 2021, 17:00 hod., Malovaný sál, Muzeum Vysočiny Jihlava, Masarykovo nám. 55, Jihlava

Po dekádách slibů se zdá, že díky novým dopravním prostředkům přichází éra kosmické turistiky. Nejde přitom jen o jedince: do konce příštího roku se na oběžnou dráhu vydají desítky platících zákazníků, na suborbitální možná stovky. Kolik dnes stojí letenka do vesmíru, kam až může její cena klesnout a kdy plus čím budeme létat na dovolenou do orbitálního sanatoria?

Ing. Tomáš Přibyl je publicista v oblasti kosmonautiky a autor mnoha knih literatury faktu (Smrt měla jméno Challenger, Den, kdy se nevrátila Columbia, Poklady kosmonautiky, Dobytí Měsíce aj.). Osobně navštívil všechna kosmická střediska NASA, potkal více než 260 kosmonautů, viděl startovat všechny americké raketoplány. Působí jako kurátor letectví a kosmonautiky Technického muzea v Brně.

Přednáška proběhne v závislosti na vývoji epidemické situace v ČR.

 

Vstupné na přednášky je dobrovolné.