Přednášky pro veřejnost

Přednášky popularizující astronomii a související přírodní obory pořádá Jihlavská astronomická společnost ve spolupráci s Pobočkou Vysočina České astronomické společnosti a s Muzeem Vysočiny Jihlava. Přednášky probíhají v Malovaném sále Muzea Vysočiny Jihlava (Masarykovo náměstí 55, Jihlava; vstup přes Kavárnu Muzeum). Vstupné na přednášky je dobrovolné.

Aktuální plán přednášek

 

Amatérská astrofotografie: koníček moderní doby

Václav Kubeš, astrofotograf
čtvrtek, 16. června 2022, 17:00 hod., Malovaný sál, Muzeum Vysočiny Jihlava, Masarykovo nám. 55, Jihlava

Astrofotografie se v posledních letech stala velice populární v oblasti amatérů, jejíchž základna se v České republice dramaticky rozrůstá. Díky novějším a pokročilejším technologiím je focení objektů na obloze stále jednodušší a dostupnější. Ale i přes pomoc nejmodernější techniky zůstává astrofotografie tou nejobtížnější fotografickou disciplínou, která vyžaduje mnoho času a trpělivosti.

Prezentace ukáže, jaká úskalí musí astrofotografové podstoupit a vyřešit, aby dosáhli vytoužených výsledků. Budou vysvětleny postupy při fotografování, skládání i finálním zpracování snímků. V neposlední řadě bude představena autorova tvorba za několik posledních let.

 

 

Archiv přednášek