Pátrání po chemických sloučeninách ve vesmíru s Dr. Jakubem Hrníčkem

13.11.2015 | Miloš Podařil

Ve čtvrtek 12. listopadu 2015 v Muzeu Vysočiny Jihlava proběhla přednáška chemika RNDr. Jakuba Hraníčka, Ph.D. z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, předsedy Pobočky Vysočina České astronomické společnosti a Astronomického klubu Pelhřimov.

Přednáška se zaměřila na objasnění metod, pomocí nichž lze odhalovat přítomnost rozmanitých chemických prvků a sloučenin daleko od naší planety Země. V přednášce se krátce podíváme na analýzu vzorků dopravených na naši planetu, zmíníme některé sondy, jejichž úkolem bylo analyzovat prostředí ve Sluneční soustavě a na závěr si něco povíme o principech studia elektromagnetického záření využívaných k identifikaci chemických látek v různých částech Vesmíru.

RNDr. Jakub Hraníček, Ph.D. je předseda Pobočky Vysočina České astronomické společnosti a také předseda Astronomického klubu Pelhřimov, z. s. Působí jako odborný asistent na Přírodovědecké fakultě Karlovy univerzity v Praze.

Přednášku spolupořádala Jihlavská astronomická společnost, Pobočka Vysočina České astronomické společnosti a také Muzeum vysočiny Jihlava.


Webové stránky vytvořil DUOWEB.cz