Setkání České astronomické společnosti letos proběhlo v Jihlavě

6.4.2009 | Miloš Podařil

Letošní setkání všech složek a kolektivních členů České astronomické společnosti proběhlo v Jihlavě. Do krajského města Vysočiny se tak sjeli astronomové z celé České republiky.

Toto tradiční setkávání v minulosti vždy probíhalo v hl. m. Praze, Jihlava se tak po Praze stala teprve druhým hostitelským městem. Samotné jednání složek České astronomické společnosti proběhlo v sobotu 18. dubna 2009 v kongresovém sále Krajského úřadu kraje Vysočina. Začátek akce byl v 9:30 hod, přičemž registrace a prezence účastníků probíhala již o 8:30 hod. Oficiální část akce pak byla ukončena mezi 17:30 a 18:00 hod.

Setkání složek České astronomické společnosti proběhlo pod záštitou RNDr. Marie Kuříkové, radní kraje Vysočina.

Setkání České astronomické společnosti zahájila předsedkyně společnosti (a ředitelka Hvězdárny v Úpici) RNDr. Eva Marková, CSc. Setkání se účastnili RNDr. Miloš Vystrčil, hejtman kraje Vysočina v letech 2004 až 2008.

Během dne přišlo na řadu jednání o možnostech získávání grantů EU pro českou astronomii, informace o průběhu organizace Mezinárodního roku astronomie, ale i diskuse o interních záležitostech České astronomické společnosti, jako např. změna loga, apod. V odpoledních hodinách (od 13:30 hod.) byla pro účastníky připravena přednáška Pavla Suchana (tajemníka Astronomického ústavu Akademie věd ČR) s názvem „Světelné znečištění opět hlavním tématem“. Hlavním bodem setkání byla prezentace činnosti jednotlivých složek a kolektivních členů.

Sobotnímu setkání České astronomické společnosti bude předcházelo páteční (17. dubna 2009) jednání Výkonného výboru České astronomické společnosti, které proběhlo v kanceláři Jihlavské astronomické společnosti.

Akci kompletně zajistila Jihlavská astronomická společnost.

Jihlavská astronomická společnost je kolektivním členem České astronomické společnosti.Webové stránky vytvořil DUOWEB.cz