Pozvánka na Zámeckou muzejní noc ve Žďáru nad Sázavou

5.6.2017 | Redakce jiast.cz

Jihlavská astronomická společnost vystoupí v rámci Muzejní zámecké noci ve Žďáru nad Sázavou. Navštivte muzeum v noci! Muzeum nové generace i výstava Umění baroka jsou pro vás v tuto noc zpřístupněny zdarma! Hlavním tématem zámecké Muzejní noci bude hvězda jako základní symbol Santiniho architektury.

Akce proběhne v pátek 9. června 2017.

Program:

19:00 do 24:00Muzeum nové generace a výstava Umění baroka jsou zpřístupněny zdarma (poslední prohlídka se uskuteční od 23:00).

21:00:  Každému připadají hvězdy jiné aneb Volné úvahy o astronomii: Astronomii lze považovat za jednu z vůbec nejstarších přírodovědných vědních disciplín. Ačkoliv se astronomie z hlediska metod nebo používaných technologií v průběhu staletí dynamicky mění, svůj tajemný půvab si nadále zachovává. Přednáší Miloš Podařil z Jihlavské astronomické společnosti. Vstupné dobrovolné. (Konvent)

22:00: Pozorování noční oblohy astronomickými dalekohledy Jihlavské astronomické společnosti (u Studniční kaple). V případě nepříznivých podmínek pro pozorování oblohy se uskuteční projekce s názvem „Kdybychom pozorovali, tak bychom viděli...“ Vstupné dobrovolné. (Konvent)

Více informací na http://www.zamekzdar.cz.

Muzejní zámecká noc, Zámek Žďár nad SázavouWebové stránky vytvořil DUOWEB.cz