Pozvánka na Science Café s Dr. Petrem Scheirichem: Pozor, padající kamení!

16.5.2018 | Miloš Podařil

Hostem květnového jihlavského Science Café bude Dr. Petr Scheirich z Astronomického ústavu Akademie věd ČR. Řeč bude o nebezpečí kosmických kolizí.

Kde se berou blízkozemní planetky a jaké nebezpečí nám od nich hrozí? Jak se objevují a jak se počítají jejich dráhy? Jaká je pravděpodobnost srážky Země s takovým nebezpečným tělesem a co by to pro život na Zemi i Zemi samotnou znamenalo? Jak se jim můžeme bránit?

Mgr. Petr Scheirich, Ph.D., Science Café

Science Café s Petrem Scheirichem proběhne v úterý 22. května 2018 v Malovaném sále Muzea Vysočiny Jihlava (Masarykovo náměstí 55, Jihlava). Začátek je v 18:00 hod.

Mgr. Petr Scheirich, Ph.D.

Český astronom a popularizátor astronomie. Zabývá se především meziplanetární hmotou a malými tělesy Sluneční soustavy. Toho času zaměstnanec Astronomického ústavu AVČR v Ondřejově, oddělení Meziplanetární hmoty, předseda Amatérské prohlídky oblohy, sekce České astronomické společnosti, hlavní vedoucí Astronomické expedice v Úpici, člen Výkonného výboru České astronomické společnosti, člen Společnosti pro meziplanetární hmot.


Webové stránky vytvořil DUOWEB.cz