Pozvánka na přednášku a autogramiádu prof. Zdeňka Mikuláška: Nové záludné otázky z astronomie

5.12.2018 | Miloš Podařil

Významný astrofyzik a popularizátor astronomie prof. Zdeněk Mikulášek z Masarykovy univerzity v Brně vystoupí v rámci přednáškového cyklu Jihlavské astronomické společnosti.

Prof. RNDr. Zdeněk Mikulášek, CSc.: Nové záludné otázky z astronomie

Proč je nejtepleji, když je Slunce plné skvrn? Jsou hnědí trpaslíci hnědí? A konečně: Kolik nov má jedna kilonova? Přednáška uvádí nově vydanou knihu prof. Mikuláška Nové záludné otázky z astronomie.

prof. Zdeněk Mikulášek působí na Ústavu teoretické fyziky a astrofyziky Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Mezi jeho hlavními obory patří fotometrie a spektra proměnných hvězd a studium atmosférické extinkce. Prof. Mikulášek též patří mezi přední české pedagogy a popularizátory astronomie a astrofyziky.

V rámci přednášky proběhne i autogramiáda nové knihy prof. Mikuláška 100+1 záludných otázek astronomie. Kniha bude na místě k zakoupení za cenu 499 Kč. Na autogramiádě spolupracuje Knihkupectví Otava.

Přednáška a autogramiáda proběhne ve čtvrtek 13. prosince 2018, od 17:00 hod. v Malovaném sále Muzea Vysočiny Jihlava, Masarykovo náměstí 55, Jihlava.

Přednáška je pořádána ve spolupráci s Pobočkou Vysočina České astronomické společnosti a s Muzeem Vysočiny Jihlava.


Webové stránky vytvořil DUOWEB.cz