Pozvánka na přednášku Mirka Dočekala: Polární záře ve Švédsku

13.4.2017 | Miloš Podařil

Jihlavská astronomická společnost zve na astronomicko-cestopisnou přednášku Mirka Dočekala z Hvězdárny a planetária Brno nazvanou "Polární záře ve Švédsku".

Bc. Mirek Dočekal: Polární záře ve Švédsku

Tmou nekonečně dlouhých a strašidelně mrazivých zimních nocí severního Švédska prosvěcuje velkolepé a dechberoucí světelné divadlo. Uklidňující doklad toho, že Slunce stále existuje, stále svítí a i nejdelší a nejkrásnější noc jednou skončí.

Astronomicko-cestopisná přednáška o expedici do Skandinávie za pozorováním polárních září.

Přednáška proběhne ve čtvrtek 20. dubna 2017 v Malovaném sále Muzea Vysočiny Jihlava (Masarykovo nám. 55, Jihlava). Začátek je v 17:00 hod.

Bc. Mirek Dočekal vystudoval astrofyziku na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně a nyní působí jako odborný pracovník na Hvězdárně a planetáriu v Brně. Krom jiného též dlouhodobě aktivně působí v Jihlavské astronomické společnosti a také v Pobočce Vysočina České astronomické společnosti. Zabývá se astrofotografií a je aktivním cestovatelem.

Přednášku spolupořádá Jihlavská astronomická společnost, Pobočka Vysočina České astronomické společnosti a Muzeum Vysočiny Jihlava.

Image Credits: Johnny Henriksen/Spaceweather.com


Webové stránky vytvořil DUOWEB.cz