Pozvánka na přednášku Miloše Podařila: Odhalené záhady měsíční astronomie aneb Kachny na Měsíci

4.6.2017 | Redakce jiast.cz

O Měsíci mezi lidmi i ve 21. století koluje celá řad polopravd nebo dokonce i úplných nepravd. Současná věda přitom mnohé z tzv. záhad již dokáže obstojně vysvětlit. Přednáška poodhaluje historii a zákulisí některých “měsíčních” omylů, mystifikací a konspiračních teorií.

Jihlavská astronomická společnost ve spolupráci s Pobočkou Vysočina České astronomické společnosti a Muzeem Vysočiny Jihlava zve na přednášku Miloš Podařila z Jihlavské astronomické společnosti "Odhalené záhady měsíční astronomie aneb Kachny na Měsíci".

Přednáška proběhne 15. června 2017 v Malovaném sále Muzea Vysočiny Jihlava (Masarykovo náměstí 55, Jihlava). Začátek je v 17:00 hod. Vstup je volný.

Bc. Miloš Podařil: Odhalené záhady měsíční astronomie aneb Kachny na Měsíci

Bc. Miloš Podařil je jedním ze spoluzakladatelů Jihlavské astronomické společnosti, jíž je od roku 2004 předsedou. Od roku 2010 je členem Výkonného výboru České astronomické společnosti, kde se stará především o správu významných ocenění členů ČAS. Působí také jako místopředseda Pobočky Vysočina ČAS. Krom astronomie (především oblasti meziplanetární hmoty) se zabývá ekonomií a související problematikou neziskového sektoru.

Image credit: NASA


Webové stránky vytvořil DUOWEB.cz