Pozvánka na přednášku Ing. Preta Dvořáka: "Tam dole je stále více a více místa"

14.10.2013 | Miloš Podařil

Přednáška Ing. Petra Dvořáka (Ústav fyzikálního inženýrství a nanotechnologie, Vysoké učení technické v Brně)

Od slavné přednášky Richarda Feynmana „Tam dole je spousta místa“ (There’s Plenty of Room at the Bottom) uplynulo již více jak 50 let, a proto se pojďme podívat, co nové se ve světě mikro a nanotechnologií událo. Dosáhlo lidstvo již na samotný fyzikální limit nebo je stále, co zlepšovat v podivuhodném nanosvěte. Se samotnými nanotechnologiemi se setkáváme v běžném životě na každém kroku, jen si to občas ani neuvědomujeme. Přednáška s názvem „Tam dole je stále více a více místa aneb využití nanotechnologií v praxi“ po odkrývá základní fyzikální principy využívané v nanosvětě a ukazuje některé aplikace v technice, se kterou se setkáváme v běžném životě.

Ing. Petr Dvořák: Tam dole je stále víc a víc místa

    Termín pro veřejnost: úterý 29. října 2013, 17:00 hod., Muzeum Vysočiny Jihlava, Masarykovo náměstí 55, Jihlava (Malovaný sál)

    Termín pro školy: úterý 29. října 2013, 9:00 hod., Muzeum Vysočiny Jihlava, Masarykovo náměstí 55, Jihlava (Malovaný sál); pro školy je nutná rezervace na kontaktech: mail: oberreiterová@muzeum.ji.cz, tel.: +420 567 573 899


    Webové stránky vytvořil DUOWEB.cz