Pozvánka na přednášku Ing. Petra Dvořáka "Experimentální kosmologie"

4.2.2016 | Miloš Podařil

Jihlavská astronomická společnost zve na přednášku Ing. Petra Dvořáka z Vysokého učení technického nazvanou v Brně "Experimentální kosmologie".

Jak je Vesmír veliký a jak je starý? Tyto na první pohled jednoduché otázky byly dlouhou historii otázkami pouze pro filozofy a teoretické fyziky, kde jedna druhé velmi často odporovaly.

Naštěstí s pokrokem techniky nastalo nyní důležité období lidstva, kdy nám odpovídá přímo sám – Vesmír. Podívejme se spolu na tuto zajímavou cestu odhalování základních lidských otázek pomocí tzv. Experimentální kosmologie, která díky výsledkům z družice Planck, otevřela nové lidské poznání.

Experimentální kosmologie

Ing. Petr Dvořák dlouhodobě působí v Jihlavské astronomické společnosti. Pracuje jako vědecký pracovník na Fakultě strojního inženýrství Vysokého učení technického ve středoevropském technologickém institutu CEITEC v Brně.

Přednáška proběhne ve čtvrtek 11. února 2016 v Malovaném sále Muzea Vysočiny Jihlava (Masarykovo nám. 55, Jihlava). Začátek je v 17:00 hod.

Přednášku spolupořádá Jihlavská astronomická společnost, Pobočka Vysočina České astronomické společnosti a Muzeum Vysočiny Jihlava.

Úvodní snímek: Credit: DIRBE Team, COBE, NASA


Webové stránky vytvořil DUOWEB.cz