Pozvánka na přednášku Dr. Jakuba Hraníčka "Pátrání po chemických sloučeninách ve vesmíru"

5.11.2015 | Miloš Podařil

Jihlavská astronomická společnost zve na přednášku Dr. Jakuba Hraníčka z Pobočky Vysočina České astronomické společnosti nazvanou "Pátrání po chemických sloučeninách ve vesmíru".

Přednáška bude zaměřena na objasnění metod, pomocí nichž lze odhalovat přítomnost rozmanitých chemických prvků a sloučenin daleko od naší planety Země. V přednášce se krátce podíváme na analýzu vzorků dopravených na naši planetu, zmíníme některé sondy, jejichž úkolem bylo analyzovat prostředí ve Sluneční soustavě a na závěr si něco povíme o principech studia elektromagnetického záření využívaných k identifikaci chemických látek v různých částech Vesmíru.

RNDr. Jakub Hraníček, Ph.D.: Pátrání po chemických sloučeninách v mimozemském prostředí

RNDr. Jakub Hraníček, Ph.D. je předseda Pobočky Vysočina České astronomické společnosti a také předseda Astronomického klubu Pelhřimov, z. s. Působí jako odborný asistent na Přírodovědecké fakultě Karlovy univerzity v Praze.

Přednáška proběhne v Malovaném sále Muzea Vysočiny Jihlava (Masarykovo nám. 55, Jihlava) ve čtvrtek 12. listopadu 2015. Začátek je v 17:00.

Přednášku spolupořádá Jihlavská astronomická společnost, Pobočka Vysočina České astronomické společnosti a Muzeum Vysočiny Jihlava.

Úvodní snámek: Image Credit: NASA


Webové stránky vytvořil DUOWEB.cz