Pozvánka na přednášku Dr. Jakuba Hraníčka "Astronomické úkazy v roce 2017"

13.1.2017 | Miloš Podařil

Jihlavská astronomická společnost zve na přednášku Dr. Jakuba Hraníčka z Pobočky Vysočina České astronomické společnosti nazvanou "Astronomické úkazy v roce 2017".

Tradiční lednová přednáška bude věnována zajímavým astronomickým úkazům v roce 2017, letos zejména trojici planet Merkur, Venuše a Jupiter. Podobně jako v minulém roce i letos bude pro obyvatele ČR tento rok chudý na sluneční i měsíční zatmění. Proto se během přednášky zaměříme právě na viditelnost a pozorování uvedených planet, povíme si něco o vzájemných setkáních planet (konjunkcích) a nastíníme další astronomické zajímavosti roku 2017. Součástí přednášky bude taktéž přehled nejznámějších souhvězdí jednotlivých ročních období včetně zajímavých objektů k pozorování malým dalekohledem.

Přednáška proběhne v pátek 20. února 2017 v Malovaném sále Muzea Vysočiny Jihlava (Masarykovo nám. 55, Jihlava). Začátek je v 17:00 hod.

RNDr. Jakub Hraníček, Ph.D.: Astronomické úkazy v roce 2017

RNDr. Jakub Hraníček, Ph.D. je předseda Pobočky Vysočina České astronomické společnosti a také předseda Astronomického klubu Pelhřimov, z. s. Působí jako odborný asistent na Přírodovědecké fakultě Karlovy univerzity v Praze.

Přednášku spolupořádá Jihlavská astronomická společnost, Pobočka Vysočina České astronomické společnosti a Muzeum Vysočiny Jihlava.

Úvodní snámek: Image Credit: NASA


Webové stránky vytvořil DUOWEB.cz