Pozvánka na přednášku: Astronomické úkazy v roce 2019

11.1.2019 | Miloš Podařil

Předseda Pobočky Vysočina České astronomické společnosti a Astronomického klubu Pelhřimov RNDr. Jakub Hraníček, Ph.D. v Jihlavě představí astronomické úkazy, které nastanou v roce 2019.

Tradiční lednová přednáška představí řádné i mimořádné astronomické úkazy, na které se můžeme těšit v roce 2019. Za využití počítačového planetária zrychleně procestujeme od jara až do zimy noční hvězdnou oblohu a některé astronomické úkazy si přiblížíme přímo v přednáškovém sále. Při cestě časem si na noční obloze postupně všimneme planet a jejich uskupení, našeho souseda Měsíce i životodárného Slunce. Řekneme si také něco o viditelnosti meteorických rojů či nadcházejících zatměních Měsíce či Slunce. Nezapomeneme zmínit ani nejdůležitější souhvězdí, mlhoviny, hvězdokupy nebo cizí galaxie.

RNDr. Jakub Hraníček, Ph.D.: Astronomické úkazy v roce 2019

RNDr. Jakub Hraníček, Ph.D. působí na Přírodovědecké fakultě Karlovy univerzity v Praze. Je také předsedou Pobočky Vysočina České astronomické společnosti a Astronomického klubu Pelhřimov.

Přednáška proběhne v pátek 18. ledna 2019, od 17:00 hod. v Malovaném sále Muzea Vysočiny Jihlava, Masarykovo náměstí 55, Jihlava. Po přednášce bude následovat plenární schůze členů Pobočky Vysočina České astronomické společnosti.

Přednáška je pořádána ve spolupráci s Pobočkou Vysočina České astronomické společnosti a s Muzeem Vysočiny Jihlava.


Webové stránky vytvořil DUOWEB.cz