Pozvánka na Muzejní noc na zámku ve Žďáru nad Sázavou

30.5.2018 | Miloš Podařil

Navštivte muzeum v noci! Muzeum nové generace i výstava Umění baroka jsou pro vás v tuto noc zpřístupněny zdarma! Budeme pozorovat hvězdy astronomickými dalekohledy a dozvíme se něco o tajemném půvabu astronomie.

Zámek Žďár nad Sázavou

Hlavním tématem zámecké Muzejní noci bude hvězda jako základní symbol Santiniho architektury.

Program: pátek, 8. června 2018

18:00 do 24:00: Muzeum nové generace a výstava Umění baroka jsou zpřístupněny zdarma (poslední prohlídka se uskuteční od 23:00)

20:30: Přednáška Jihlavské astronomické společnosti o tajemném půvabu astronomie: Odhalené záhady měsíční astronomie aneb Kachny na Měsíci (Přednáší Miloš Podařil)

Přestože Měsíc na obloze vídáme relativně často, i ve 21. století o něm koluje celá řad polopravd nebo dokonce i úplných nesmyslů. Současná věda přitom mnohé ze záhad dokáže zcela jednoznačně vysvětlit. Samostatnou kapitolou pak jsou tzv. konspirační teorie, které se snaží ve svých příjemcích vytvořit umělý pocit podvodu či spiknutí mocných. Přednáška poodhaluje historii a zákulisí některých “měsíčních” omylů, mystifikací a konspiračních teorií.
Zámecké středověké sádky
vstupné dobrovolné

22:00: Pozorování noční oblohy astronomickými dalekohledy Jihlavské astronomické společnosti
Zámecké středověké sádky
vstupné dobrovolné

V případě nepříznivých podmínek pro pozorování oblohy se uskuteční projekce s názvem „Kdybychom pozorovali, tak bychom viděli…“ (Konvent)

Zámek Žďár nad Sázavou


Webové stránky vytvořil DUOWEB.cz