"Kachny na Měsíci" s Milošem Podařilem

28.6.2017 | Redakce jiast.cz

Předseda Jihlavské astronomické společnosti Miloš Podařil 15. června 2017 přednášel v Muzeu Vysočiny Jihlava o některých odhalených záhadách měsíční astronomie.

Abstrakt: O Měsíci mezi lidmi i ve 21. století koluje celá řad polopravd nebo dokonce i úplných nepravd. Současná věda přitom mnohé z tzv. záhad již dokáže obstojně vysvětlit. Přednáška poodhaluje historii a zákulisí některých “měsíčních” omylů, mystifikací a konspiračních teorií.

Prezentace: Odhalené záhady měsíční astronomie aneb Kachny na Měsíci (pdf)

Bc. Miloš Podařil je jedním ze spoluzakladatelů Jihlavské astronomické společnosti, jíž je od roku 2004 předsedou. Od roku 2010 je členem Výkonného výboru České astronomické společnosti, kde se stará především o správu významných ocenění členů ČAS. Působí také jako místopředseda Pobočky Vysočina ČAS. Krom astronomie (především oblasti meziplanetární hmoty) se zabývá ekonomií a související problematikou neziskového sektoru.

Přednášku spolupořádala Jihlavská astronomická společnost, Pobočka Vysočina České astronomické společnosti a Muzeum Vysočiny Jihlava.Webové stránky vytvořil DUOWEB.cz