Astronomický tábor 2017

13.4.2017 | Miloš Podařil

Jihlavská astronomická společnost, z.s. v termínu od 21. 7. do 1. 8. 2017 vyhlašuje Astronomický tábor 2017 (již 14. ročník letního dětského tábora).

Astronomický tábor 2017
Místo: táborová základna Hájenka Černé lesy u Brtnice na Jihlavsku
Termín: 21. července – 1. srpna 2017
Cena tábora: 4 000,- Kč / osobu (cena je konečná)
Vhodné věkové kategorie: 7 – 11 let a 12 až 17 let

Astronomický tábor Jihlavské astronomické společnosti je letní dětský tábor zaměřený na astronomii a příbuzné vědní oblasti. Tábora se mohou účastnit všichni, kteří se chtějí nejen pobavit, ale také se něco dozvědět. Kromě běžného táborového života je součástí tábora také návštěva hvězdárny, pozorování noční oblohy pomocí velkých astronomických dalekohledů a netradiční seznámení s astronomií, fyzikou a ostatními přírodními vědami.

Více informací o táboře (vč. online přihlášky) na http://www.astronomickytabor.cz.

Astronomický tábor 2017 | (R)evoluce: Zpět ke kořenům

Celotáborová hra: Je tomu již pár měsíců, co jsme ztroskotali na této pusté planetě. Všechno se to událo tak rychle, že nikdo ani neví, co se pořádně stalo. Po tvrdém přistání na neznámém místě se celá loď začala pomalu potápět v bezedné bažině. Co jsme tehdy nestačili vzít s sebou, to teď nemáme. Dochází nám jídlo, pitná voda a přístrojům, které jsme zachránili, zanedlouho také dojde energie. Musíme se proto naučit přežít v této na první pohled neobydlené oblasti bez pomoci moderních technologií. Zkoušíme si přivyknout novému prostředí, ale zatím tápeme. Nebude to jednoduchý úkol, ale my ho musíme podstoupit… Musíme se zachránit a podat svědectví, které změní svět tak, jak ho známe…Webové stránky vytvořil DUOWEB.cz